2022 Silah Tamir Yeri Sınavı

Paylaş:

2022 Silah Tamir Yeri Sınavı Özel Güvenlik Daire

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığıca Het yıl 2 inci yarısında silah tamir yeri atölyesi açmak isteyen silah tamir ustaları ve bu konuda kendini iş ve meslek edinen kişilerin katılacağı bir sınavdır. 

Bu sınav iki aşamalı olup yazılı ve uygulamalı bir sınav sinsilesini takip eder. 

Silah Tamir Yeri Açma sınavında mesleki yeterlikik sizi sınavda başarıya götürecek tek anahtardır. 

Yazılı sınavda başarı size bu noktada yetmeyecektir. Yazılı sınav sonrası mesleki bilği sizi mülakat sınavında başarıya götürecektir. 

Sınav komisyonu bu nokatada mesleki bilğinize önem verecek ve sizi sınavda başarılı kılacak beceriyi sunmanızı isteyeceklerdir. ,

Başarısız olmanız yetki belğesini alamayacağınız anlamına gelir ve bunun adı sınavda başarısız olmanız anlamına gelir. 

Yazılı sınavda itiraz hakkınız komisyona yapabilirsiniz. Ançak mülakat sınavunda itiraz hakkınız bulunmuyor. Yazılı sınavda son sınavlara kadar 50 soruluk bir sınav yapıldı. Değişiklik olmayacağını düşünüyoruz. Her sorunun 2 ( iki ) puan olarak hesaplanmakta. En az 60 puan almanız sizi yazılı sınavda başarılı kılacaktır. 60 ve üstü sizi uygulama sınavına girmenize yetecektir. 

Yüksek puan sizi diğer sınava giren katılımcılara göre puanlama da ön sıraya çeker. 

Uygulama sınavında becerinize göre 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi olacaksınız. Uygulamalı sınavda en az 60 puan şartı aranmaktadır. 2 aşamayıda başarılı şekilde sonuçlandırırsanı silah tamir yeri açma belğesi almaya hak kazanacaksınız. 

belğenin geçerlilik tarihi süresiz dir istediğiniz zaman atölyeyi açabilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğünün sisteminde kayıtlı olduğunuzdan size bir belğe verilmeyecektir. 

Sınava İkamet ettiğiniz İl Emniyet Müdürlüklerinden Yapabileceksiniz. Sınav Talimatı yayımlandığında size bu konuda bilğilendirme yapılacaktır. 

başvuruda istanilen belğeler; 

1 Nüfus cüzdanı Fotokopisi
2. iki adet son altı ay içinde çekilmiş fotoğraf 

3.Halk Banksana yatırılacak sınav ücvreti 2021 yılında 2.000 TL olan sınav ücreti. Bu yıl artacaktır. 

4. Pandemi nedeniyle sağlı raporu istenilmiyor ancak bu sene bu konu değişe bilir. 

2022 Yılı Silah Tamir Yeri sınavına katılım için hazırlık setine burada ulaşabilirsiniz. 

0 505 220 44 07